Lysacup

Za 22 let jsme uběhli 441.515 km a nastoupali 51.288.567 metrů.

O nás
Dobojováno jest!

27.2.2024 06:53

Poslední, dvojnásobně bodovaná etapa rozhodla o konečném pořadí Lysacupu 2024 a na stupínek nejvyšší se vrátil loňský král Honza Židek! Ženám bude následující rok vládnout Eliška Kaniová a nejsilnějším týmem minimálně v Beskydech se po sedmi letech opět stává Vinotéka u Karla Frenštát p.R. Byly to nervy až do konce a buďme rádi, že je konec! Je historicky potvrzeno, že ty čtyři měsíce bojů si zaslouží dvojnásobný čas klidu ;-) Děkujeme všem za přízeň a těšíme se naviděnou!!!

Malenovice, Rajská bouda

24.2.2024 10:00

Muži
1 Marek Causidis 0:37:58
2 Jan Židek 0:39:04
3 Jakub Ambros 0:39:13
4 Andrej Paulen 0:39:27
5 Martin Gogela 0:40:02
6 Lukáš Martinka 0:40:28
7 Petr Swaczyna 0:40:49
8 Stanislav Krajča 0:43:25
9 Jan Lachnit 0:43:26
10 Petr Hudeček 0:41:16
Ženy
1 Jaroslava Ježková 0:48:20
2 Eliška Kaniová 0:49:43
3 Nikola Škultétyová 0:49:54
4 Kristýna Otevřelová 0:50:02
5 Katka Klepáčová 0:50:37
6 Anna Slívová 0:50:40
7 Zuzana Hyvnarová 0:50:54
8 Kristína Martinková 0:51:14
9 Hana Hejnešová 0:51:33
10 Veronika Siebeltová 0:52:16
Kompletní výsledky
poslední info.

23.2.2024 06:59

Přátelé, v Malenovicích stejně jako v dalších pod Lysohorských obcích, je kladený důraz na parkování! To znamená, že parkovat je dovoleno pouze na místech k tomu určených. Naše morálka se v tomto ohledu výrazně zlepšila, ale opakování matka moudrosti ;-)

Díky za spolupráci, poslední etapu si pojďme užít a kdo by chtěl něco přinést do tomboly, tak prosím až na Borovou (auto není trezor)

informace ředitele

19.2.2024 13:24

Je před námi poslední etapa, pro některé první poslední a tak si pojdmě připomenout co to vlastně znamená. Sejdeme se tentokrát u Rajské Boudy v Malenovicích. V 10:00 však odstartují pouze Ženy, děti a rtuťovití starci! 150 vteřin za nimi druhá vlna kromě Eliťáků, ti vyběhnou až 10:05. Poslední etapa je dvojnásobně bodovaná, takže jde téměř o všechno! Po úspěšném výběhu a sestupu bude následovat Galavečer v sále restaurace pod Borovou. Zhruba od 15h začne slavnostní vyhlášení celkových výsledků, předání speciálních ocenění, statistiky, tombola a další... Potom ale jízda nekončí, protože zhruba od 19h spustí své nástroje a mikrofony kapela Hot Strings!!! Bude to dlouhý večer ;-)

startovní vlny naleznete ZDE

Poslední novinka úspěšně za námi

18.2.2024 08:21

Předposlední etapa letošního ročníku proběhla již tradičně na svahu Velkého Javorníku a to formou intervalového startu. Letos však nově i s druhým měřeným úsekem z Véřovické strany. Nebylo to pro nás vůbec jednoduché, ale měřící systém opět nezklamal a tak výsledky můžeme uznat jako oficiální! na první řádek výsledků se vrátil Marek Causidis, který dokázal oba výběhy zvládnout v čase 38:47 což je o 11 vteřin lepší čas než od loňského vítěze časovky Tomáše Macečka. Pod 40 minut se ještě dostal třetí Martin Gogela, který se opět dostal na dostřel v celkovém pořadí, když na druhého Honzu Židka ztrácí 20b. a na vedoucího Martina Helcela bodů 25! Připomeňme, že poslední etapa je dvojnásobně bodovaná! Takže závěr jak má byt! V ženách je situace v celkovém pořadí trošku klidnější, růžový trikot drží pevně Eliška Kaniová a to i přes to, že v posledních dvou etapách to nebylo úplně ono. Včerejší LC Rallye Velký Javorník totiž vyhrála Anna Slívová! Před finálovou etapou se Vinotéce u Karla podařilo skoro nemožné, kdy téměř vymazala náskok v týmové soutěži na Yellow Project, který se na špici drží od první etapy!

Předposlední etapa...

16.2.2024 09:12

O zítřku už víte vše z předchozího článku. Co tam ovšem nezaznělo je, že tentokrát opravdu, kdo NEMÁ ČIP JAKOBY NEBYL. Takže čip na ruku dejte už teď ať ho nemusíte na startu hledat!

Těšíme se na vás! A držte nám i sobě palce, ať to všechno změříme 😉

Ostravice Mazák

11.2.2024 19:19

Sněhy i ledy opět o kus ustoupily a tak na startu převažovala po delší době klasická krosová obuv, ale k vidění byly i silničky! Konkurenci tento víkend zvýšili Tomáš Maceček (SALOMON), po nemoci vracející se Honza Židek (japasport.cz) a především vítěz prosincové dvojetapy (Zlatník,Krásná) Marek Rauchfuss z týmu AVA. Úvodní asfaltovou pasáž nakopl kdo jiný než fantom posledních etap Mára Causidis, pronásledovat se ho tentokrát pokusil Kuba Ambroz, který právě zvolil taktiku se silničkama a zastávkou v boxech. No prostě pod větrama zaparkoval na jednom pařezu a nazul nesmeky... O pár set metrů níž se ovšem do čela prokousal strojově běžící Marek Rauchfuss, který do cíle dorazil nikým neohrožován v čase 40:36, což je hodnota deset let starého rekordu fenoména tehdejší doby Ondry Horáka, ten celou situaci sledoval z povzdálí, když do cíle doběhl na krásném desátém místě. Mezi ženami se dnes pořadí taky pěkně přesypalo. Premiérové vítězství zapsala Anna Slívová (CK Frenštát Wonder Women) Druhé místo vybojovala Katka Klepáčová (KILPI LC Ladies) a bronz Zuzana Hyvnarová (CK F W W) Žlutý trikot udržel dnes čtvrtý Martin Helcel (Yellow Project) a jeho tým vede i nadále týmovou soutěž před mohutně dotahující se Vinotékou u Karla Frenštát p/R. Právě Frenštát pod Radhoštěm bude hostit předposlední etapu letošního ročníku, kdy je v plánu časovka spojená z dvou měřených částí! podrobné info zveřejníme co nevidět ;-)

Ostravice/3v1

3.2.2024 19:45

Nezvykle teplé počasí na Ostravici přivítalo další kolo Lysacupu, tentokrát i se speciálkou 3v1! Teplo a po sněhu ani památky, přesto to na startu klapalo hroty běžeckých bot všech značek! Od Butořanky totiž začal první ICE Sector, který zamíchal rozdané karty v čelní skupině (bez nemocného Honzy Židka). Od Lukšince se povrch vrátil na klasický zimní, ve kterém už rozhoduje pouze kondice, a tak se v cílové mlze jako první objevil kdo jiný než Marek Causidis! Na oslavy nebylo moc času, protože ho čekala i obhajoba loňského vítězství v 3in1, tzn. otočka o 180´ a střemhlav seběh na Zlatník, který mimochodem v jeho podání znamená 14minut a 49vteřin! Na bufetu a dalším kontrolním bodu se taky moc nezdržel a rychle se vydal do druhého výstupu. Od rozcestí Muroňka, kde začal další opravdu nepříjemný ICE Sector, už ale nebylo pochyb, že Mára stlačí svůj loňský rekordní čas hluboko pod dvě hodiny a do cíle doběhl v neskutečném čase 1:39:41. Výrobci bot věhlasných značek a technoliogií asi nebudou mít radost z toho, že Mára celou trať absolvoval v botech bez jediného hřebíčku a svou volbu si obhájil slovy, že je přeci důležitější koukat kam šlapeš!!!  Ženské kategorii dnes v obou případech taky vládla královna posledních etap Eliška Kaniová a rázně vykročila k celkovému triumfu!  V týmové soutěži za to dnes pořádně rafla Vinotéka u Karla! Takže poslední tři etapy budou ještě napínavé! Děkujeme všem za dnešní účast, i za nesnězený Bufet, který vám přinesem na start další etapy k likvidaci. 

"Kauky" utekl všem i ve tmě!

29.1.2024 07:46

Předstartovní nervozitu při nedělním odpoledni zvyšovaly zprávy o ledovém terénu v první půlce trati a tak na startu v 17:00 převládaly spíše zvuky železa skřípajícího o asfalt. Jediný z favoritů, který se tím nenechal rozhodit a vsadil na osvědčenou obuv bez hrotů byl Mára Causidis. Povrch nakonec nebyl zdaleka tak hladký jak se očekávalo, teplota i vítr téměř ideální, což dokazuje i Kaukyho čas 37:14 který je na této trati s bohatou historií třetí nejrychlejší! Po dvanácté etapě se v celkovém pořadí každému škrtla třetí nejhorší etapa a na špici se nám znovu srovnala dvojíce Honza Židek a Martin Helcel! Únor bude pro oba borce určitě náročný nejen po fyzické stránce! Pozor si ale musí dát i na Martina Gogelu, který zdá se chytá zpět svoji formu. První únorovou sobotu nás čeká etapa z Ostravice a vložený dobrovolný závod 3v1. Doufejme, že na svazích zbyde trochu sněhu 😎

Předvánoční dvojboj

18.12.2023 08:08

Poprvé v historii se v jeden den uskutečnily dvě etapy a nutno dodat, že lepší den jsme si nemohli vybrat! Krásné inverzní počasí, kameny skryté pod sněhem a trasy v podstatě bez turistů. Kdo čekal, že se po startu první etapy bude taktizovat a šetřit síly, byl na omylu. Prakticky od prvních vystoupaných metrů se začalo bojovat naplno. Na čele se objevil poprvé ve žlutém trikotu běžící Martin Gogela (AVA) a spolu s ním i nováček v LC, ovšem jinak ostřílený borec a dlouholetý reprezentant v maratonech na horských kolech Marek Rauchfuss, kterého si přivezla Olomoucká sekce týmu AVA. Marek vzal tuto etapu velmi vážně a postupně setřásl i Martina a v novém traťovém rekordu dorazil na vrchol Lysé hory jako vítěz etapy číslo 6! Po krátkém odpočinku na vrcholu se téměř celé startovní pole pozvolna přesunulo na start etapy číslo 7. do Krásné. Tato etapa v itineráři LC chyběla dlouhých pět let, zejména kvůli chybějcímu parkování v místě startu a tak se na tuhle zkoužku všichni pamětníci velmi těšili... Nutno dodat, že na startu nechybělo zázemí HUDY FM a jejich bufet přišel vhod! Ihned po výstřelu došlo k podobné situaci jako na Zlatníku, kdy se všem postupně vzdalovalo duo Rauchfuss, Gogela. Do cíle dorazili ve stejném pořadí ve fantastickém času a s velkým náskokem na ostatní. Třetí místo tak v hodnocení předvánočního pohárku zbylo na Honzu Židka (Japasport.cz - kavárna Libuška) Ženám kralovala v obou případech Ivona Drechsel ( VZS Ostrava) o další místa byl se bojovalo až do posledního dechu, nakonec druhé místo v součtu časů získala Eliška Kaniová (KILPI LC Ladies) a bronz Jaroslava Ježková (Salomon)

Podle dosavadních ohlasů, se tento dvojboj hodně líbil a určitě ho budeme chtít v budoucnu zopakovat!

Etapa č. 5 Hotel Bezruč spodní Bývalé parkoviště

8.12.2023 16:38

Jak napovídá název článku, startujeme z místa kde se ještě nedávno dalo normálně zaparkovat... Bohužel nebo bohů dík doba nepřeje parkování "na divoko" Proto prosím zvažte zítřejší dopravu na etapu pokud možno s plně obsazeným autem, autobusem atd... Parkovat legálně v obci Malenovice se dá u Rajské boudy (pozor, vleky už jedou) a taky u Hotelu Bezruč. Samotné etapě bude na startu velet Jarda Kurri Kouřil který s sebou bude mít nevyzvedneté čipy i Lysacup rukavice k prodeji!!! A samozřejmě taky Honza Marinov z HUDY FM s teplým čajem👍 Trasu jsme už párkrát běželi, takže už i Jarek Wojtyla dobře ví, že se běží z Hradové po modré turistické značce ostrou vracečkou na Ivančenu a teprve až potom nabereme směr Lysá hora! Zkrácení trasy se přísně trestá!!!

V plánu Šance

2.12.2023 16:55

Nezvykle brzy přišla nejen do Beskyd krutá zima a přívaly sněhu zatím nekončí. Nečeká nás tedy nic lehkého. V plánu je odstartovat zítra od přehrady Šance. Parkoviště i velitelské stanoviště bude v Beskydském pivovárku na Ostravici. Vyrazte raději s předstihem a dobře se oblečte!

2. etapa Visaláje

11.11.2023 16:57

Bez Martina na bílém koni, bez Paulena ve žlutém a Veroniky Hanko v růžovém... I tak se sešlo v nejvzdálenějším místě startu na Visalájich poměrně početné startovní pole, které neodradila zatažená obloha ani blátivý terén. Úvodní krosová část "nahoru, dolů" tradičně hodně natáhla peloton, ale rozhodovalo se až v druhé půli, do které nejvíce sil zbylo Honzovi Židkovi. Stejně jako loni ovládl druhou etapu ve které získal důležité sebevědomí k celkovému triumfu! Ve žlutém, ale dnes odjíždí Martin! Poprvé v historii totiž nasadí na svou hruď trikot vedoucího závodníka Martin Helcel (Yellow Project) Ženské kategorii dnes kralovala Ivona Drechsel a rovněž se posouvá do čela výsledkových tabulek. Nezapomeňte, že nás nyní čeká netradiční dvoutýdenní volno a sejdeme se až 26.11. v Janovicích na mistrovské etapě!
Motory už vrčí

31.10.2023 06:30

Necelý týden do startu jednadvacátého ročníku Lysacupu přinášíme předzávodní informace.

Úvodní etapa odstartuje už po třinácté v areálu skokanských můstků ve Frenštátu pod Radhoštěm a končit bude kousek pod vrcholem Velkého Javorníku. Doufejme v trochu lepší počasí, než jaké nyní slibuje předpověď počasí, aby vše proběhlo tak, jak jsme zvyklí. To znamená, že úvodní slovo (nebo spíš vlaječku) si v 10:00 vezme legenda skoku na lyžích Jarda Sakala, který dá povel svým ovečkám k seskou! Potom už budou můstky, pardón schody! jenom naše!  Trasa tedy zůstává stejná jako v letech minulých, kterou nám připravila parta Míry Prašivky. Komu se letos podařilo získat nový čip, ten si ho může vyzvednout od 9:00 ve stánku našeho hlavního partnera HUDY, konkrétně jeho Frýdecko-Místecké pobočky, kde se určitě najde něco dobrého i pro ostatní. A ještě si připomeňme pár rovnic. Kdo nemá čip, jako by nebyl. Kdo má čip a nemá registraci, jako by nebyl. Kdo má čip i registraci, nemá problém.

Budou nové čipy?

2.10.2023 05:43

Ano! Kdy? Ve středu 4.10. Ale kdy přesně? Budeme je uvolňovat po pěti kouscích od 4:00 do 22:00 co dvě hodiny (takže 4:00, 6:00, 8:00, 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00)

Konec lenošení!

9.9.2023 14:33

Asi se nechcete dozvědět, na kdy si máte rezervovat čas letošní zimu až týden před první etapou, že? Tak nějak jsme si to mysleli. Tak to máte tady - 5.11., 11.11., 25.11. (nebo 26.11.), 3.12., 9.12., 2 × 17.12., 22.12., 6.1., 14.1., 20.1., 28.1., 3.2., 11.2., 17.2., 24.2.
Jo, 25.11. není 100% jistý, takže si zatím držte celý víkend :-) No, a jestli se vám zdá, že před 17.12. je napsáno 2 ×, tak je to tak. Rezervujte si celý den ;-)
Začíná mód těšení, tak si ho zapněte! My už jsme si ho taky zapnuli!
Milan

19.5.2023 05:40

Začátkem května, v době kdy zbytky sněhu definitivně roztály a slunce krásně hřálo, se povedlo dokončit projekt položení památečního kamene Milana Pěgřímka na vrchol Lysé hory. Prakticky celou zimu probíhala jednání kam můžeme kámen umístit aby nikomu nevadil a zároveň měl důstojný výhled na hory, které Milan tak moc miloval. Nakonec se podařilo najít člověka, který nám posvětil ten kousek země na který se Milan naposled posadil... Za celou akci patří velké dík! Třanovickým přespolním žralokům (Funes company) a všem, kteří se na celé akci podíleli. foto zde

Kontakty | O nás | Kalendář | Trasy | Čipiště

(c) 2007-2024 Luďa :-)